Velikost prstenu

Důležitým údajem každého prstenu je jeho míra. Každý člověk má jinak rostlé ruce a jinou velikost prstů. Zásadní je, rozmyslet se na kterém prstu budete prsten nosit, ať už se jedná o snubní, zásnubní, či jiný prsten. Důležitá je i šíře vlastního prstenu, čím je prsten širší, tím by měla být velikost prstenu větší.
Velikost prstenu

Ideální je nechat si prst změřit u zkušených odborníků ve zlatnictví, nebo od zlatníka. K tomu se používají tzv. prstenové míry (měrky), to je sada kroužků (prstýnků) různých velikostí. Pokud máte konkrétní prsten, který nosíte, dá se změřit na kónické prstenové měrce a zjistit tak velikost prstenu.
V showroomu POLOMIO Vám rádi odborně prst, či prsten změříme. Možné je také zaslat Vám zkušební prstenové měrky poštou. 
Některé prsteny se následně dají zvětšovat nebo zmenšovat, jiné obtížně a některé prsteny nelze.
Naměřená míra (velikost) znamená vnitřní obvod kružnice prstenu. V Evropě je používán obvod v milimetrech. Takže míra číslo 54 znamená vnitřní obvod prstenu 54mm. Ve světě se používá spousta číselných stupnic, odvozených z různých jednotek a metodik měření.

JAK ZMĚŘIT PRSTENOVOU MÍRU

  • Nechte si prst nebo prsten změřit ve zlatnictví

  • Použijte prstenové míry na prsteny nebo na prsty
  • Zásnubní prsten

JAK NEMĚŘIT PRSTENOVOU MÍRU

Rozhodně neměřte žádný prsten pravítkem, metre nebo posuvkou. Prsten nemusí být přesná kružnice a hlavně vztah (poměr) mezi průměrem a obvodem je známé Rudolfovo číslo - 3,14. Průměr prstenu je tedy velice nepřesný a pro stanovení přesné míry prstenu nevhodný. Ještě horší je to s obkreslováním prstenu na papír a následného měření. Nepřesné je, i když partnerův prsten zkoušíte na svých prstech.

ZÁSNUBNÍ PRSTEN

Pro každého muže, který chce přítelkyni požádat o ruku, nastává tímto rozhodnutím dobrodružné období.  Vybrat takový prsten, aby se jeho milované líbila a aby jí seděl. Většinou chce muž svou milovanou zásnubním prstenem překvapit, proto jí nemůže prst jednoduše změřit. Avšak cest jak se ke správné míře prstenu dostat je několik. Někdy muž velikost prstenu zná, ale většinou ne.

Zde pánům radím. Zapojte do zjišťování velikosti nějakou osobu, která je Vaší slečně blízká. Většinou to bývají kamarádky, sestry a nezřídka i matky. Ty dokážou pod různou fintou od slečny velikost zjistit. Třeba vzájemným zkoušením prstenů ve zlatnictví.
Pokud budete mít k dispozici prsten, který slečna nosí, nechte si ho změřit ve zlatnictví a nebo přijďte do showroomu POLOMIO.

SNUBNÍ PRSTENY

Zde platí vše co jsem popsal víše. Ideální pro snoubence je když zkouší prsteny ve zlatnictví nebo u zlatníka. Tuto možnost Vám samozřejmě nabízíme. U snubních prstenů je velká škála používaných šířek prstenů cca. od 3 do 9mm. Proto je velice důležité při stanovení velikosti snubních prstenů Vámi vybranou šíři zohlednit.