Zásnubní prsteny

Potkal jste tu pravou a chcete ji požádat o ruku? Pak potřebujete zásnubní prsten, který je samozřejmě součástí tohoto jedinečného okamžiku. Zásnubní prsten je jedním ze symbolů spojení páru, který uvažuje o společném životě. Výběr byste neměl podcenit a vybrat zásnubní prsten přesně podle vkusu přítelkyně. Mile rádi budeme součástí tohoto významného okamžiku. POLOMIO pro vás připravilo kolekci originálních zlatých zásnubních prstenů s diamanty.
Zásnubní prsteny

Zásnubní prsten bude chtít vaše budoucí žena nosit celý život, proto by měl být prsten kvalitní.  Proto není vhodné šetřit a kupovat zásnubní prsten ze např. ze stříbra a místo přírodního diamantu použít syntetický zirkon. 

POLOMIO NABÍZÍ ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ ZÁSNUBNÍ PRSTENY

Výrazným alergenem často používaným ve zlatých zásnubních prstenech je nikl. Proto dodržujeme jeho povolený obsah ve slitinách bílého zlata. Společnost Polomio je zaregistrována u Českého Puncovního úřadu a všechny vyrobené šperky předkládá ke kontrole. Tím každý zákazník dostává jistotu nákupu zásnubních prstenů s přesným obsahem drahého kovu a  zdravotně nezávadným složením. 

Mimo tuto zákonnou povinnost, máme s Puncovním úřadem uzavřenou smlouvu o kontrolních internetových nákupech zásnubních prstenů. Nikdy nevíme, zda ten, kdo u nás právě šperk nakupuje, je soukromá osoba nebo pověřený pracovník Puncovního úřadu, jenž provádí „kontrolní nákup šperku z drahých kovů“.

JAK VYBRAT ZÁSNUBNÍ PRSTEN

Hlavním dárkem pro vaši přítelkyni je zásnubní prsten, je to nejdůležitější prsten, který budete v životě své milované vybírat. Zvolení správné zásnubního prstene je důležitá a složitá záležitost. Na zásnubním prstenu je vždy nejhlavnější kámen. Nejoblíbenější je klasický kroužek zdobený jedním větším diamantem, většinou kulatého tvaru, tedy briliantem. Zásnubní prsteny s jedním kulatým diamantem, tedy briliantem, patří ke klasice. Vypadají skvěle na každé ruce a ženě je hned po otevření krabičky jasné, s čím za ní přicházíte. Jestliže chcete více zdobený zásnubní prsten, zvolte prsten s více kameny. Jeden by v něm měl být ale největší.

JAK ZJISTIT VELIKOST ZÁSNUBNÍHO PRSTENU

Výběr velikosti zásnubního prstenu bývá největším problémem, většinou muži neznají velikost prstenu své přítelkyně. Pro pořízení zásnubního prstenu je to však důležitá informace.  Zásnubní prsten se většinou nosí na levém prsteníčku, některé ženy upřednostňuji raději prostředníček. Po svatbě si zde prsten mohou ponechat a nosit ho vedle snubního prstenu.

Měřte velikost vždy na správném prstu, prsty pravé a levé ruky se liší a stejné nejsou ani prsty navzájem.
Ideální je vzít přítelčin prsten a nechat ho změřit ve zlatnictví. Nebo se pokusit šikovně optat přímo jí, či nějaké její blízké kamarádky.
Většina internetových obchodů nabízí primitivní měřidla prstenů či prstů, ale tyto pomůcky většinou vedou k chybnému stanovení velikosti zásnubního prstenu.
Měření  velikosti prstenu opravdu nepodceňujte  a pokud váháte-li mezi dvěma čísly, tak volte spíše to větší, aby budoucí snoubenka zásnubní prsten na prst navlékla.

DESIGN ZÁSNUBNÍHO PRSTENU

Při výběru zásnubního prstýnku vycházejte především z vkusu vaší přítelkyně. Jestliže nosí jednoduché šperky ne příliš zdobené, vyberte raději střízlivější prsten.

JAKÝ MATERÁL ZVOLIT PRO ZÁSNUBNÍ PRSTEN

Nejvhodnějším materiálem je z mnoha pohledů zlato. Díky moderním technologiím Vám dokážeme nabídnout slitiny zlata různých barev – bílé, žluté a červené. Na zásnubní prstýnek se samozřejmě dají použít i další drahé kovy. Stříbro je však na výrobu zásnubního prsten moc měkké, platina je zase příliš drahá a těžká.  Chirurgickou ocel považuje většina lidí za lacinou, než aby se hodila na výrobu zásnubního prstenu.  Zlatý zásnubní prsten je velmi krásný a klasický, v podstatě neoxiduje a dá se snadno vyčistit. Zlato má nenapodobitelné technické i estetické vlastnosti, které vám jiný kov, nebo slitina kovů nenabídne. Zlato je lidským tělem dobře snášeno, na zlato téměř neexistuje alergická reakce.

JAKÝ KÁMEN DO ZÁSNUBNÍHO PRSTENU

Z pohledu trvanlivosti a optických vlastností je ideální zásnubní  prsten je ze zlata osazený diamantem či briliantem. Briliant je symbol čistoty i investice.  Takový zásnubní prsten je hodnotným šperkem  a dá se dědit. Diamant věkem neztrácí cenu, nepoškrábe se a  ani neshoří. Ženy takové prsteny nosí, i když už jejich ruku ozdobí snubní prsten, protože se s takovým klenotem nechtějí rozloučit. Diamant je symbolem trvalosti a stalosti – tím pravým pro lásku.

ROZDÍL MEZI DIAMANTEM A BRILIANTEM

Názvy briliant a diamant se často zaměňují. Diamant je přírodní nerost a briliant je diamant vybroušený do briliantového, tedy kulatého brusu. Jako skutečný briliant by měl být označován pouze kulatý diamant (round briliant) s tímto brusem. Diamant se brousí do mnoha dalších brusů a tvarů.

POZOR NA ZIRKON V ZÁSNUBNÍM PRSTENU

Optickými vlastnostmi zirkon imituje diamant, ale ani nejkvalitněji vyrobený a broušený zirkon nemůže v žádných parametrech  konkurovat briliantu.

Třpyt umělého zirkonu je vždy dočasný. Díky jeho tvrdosti přesněji řečeno měkkosti, se nošením za čas odře a přestane se třpytit. Zvláště v zásnubním , ale i jiném prstenu má zirkon doslova jepičí život. Prsten je nejnamahanější šperk a do něho se měkčí kameny nehodí. 

JAKOU POVRCHOVOU ÚPRAVU ZÁSNUBNÍHO PRSTENU

Klasický zlatý zásnubní prsten s briliantem bývá vyleštěn do vysokého lesku.  Některé prsteny modernějšího spíše geometrického designu nabízíme také v matném provedení.

CENA ZÁSNUNÍHO PRSTENU

Ceny zásnubního prstenu závisí na množství použitého zlata a náročnosti zpracování. Avšak nejdůležitější položkou ceny je použitý diamant. Zde záleží především na velikosti, kvalitě a tvaru diamantu. Nejčastěji se do zásnubních prstenů zasazují brilianty. S cenou diamantu souvisí i fakt, že se dá považovat za investici.  Ceny diamantů za posledních sto let nezažily propad, jako investice a jistá forma úschovy majetku se používá dlouhá léta.

Tradice říká, že zásnubní prsten ukazuje mužovo společenské postavení a hmotné zajištění. Za vhodnou investici do zásnubního prstenu se dříve považoval zhruba jeden měsíční plat. Dnes už je společnost uvolněnější, přesto charakterní muži na zásnubním prstenu nešetří. 
Navíc je také briliant symbolem síly, čistoty a nezničitelnosti. Tím se stává nádhernou ukázkou vaší lásky. Briliantový prsten je prostě jedinečnou příležitostí, jak ukázat vaší slečně, že si ji ceníte a vaše láska je čistá a na věky.

JAK DAROVAT ZÁSNUBNÍ PRSTEN

Pravděpodobně každá žena si přeje, aby její milovaný vymyslel nějaký zajímavý a originální způsob, jak ji požádá o ruku a věnuje zásnubní prsten. Samozřejmostí je pokleknutí a věta: „Miláčku vezmeš si mě?“  Většina žen upřednostňuje intimní prostředí před veřejným prostorem a samozřejmě také touží po romantice. Proto by neměly chybět svíčky, květiny, třeba i šampaňské apod.