Drahokamy Moissanite Sirius a Amora

Díky lidské vynalézavosti a moderním technologiím vznikly drahokamy, které v některých vlastnostech dokonce překonají diamant. Tyto laboratorně vytvořené klenoty nesou jméno Moisannite a Amora.  Nejdůležitější  vlastností pro trvanlivost šperku je tvrdost drahokamu v něm zasazeného. Moissanite má tvrdost 9.25 a Amora dokonce 9,5. I při celoživotním nošení je v podstatě nemáte šanci odřít, výrobce na ně dává doživotní záruku právě proti poškrábán
Drahokamy Moissanite Sirius a Amora

Diamant má tvrdost nejvyšší 10. Oproti tomu běžně používaný syntetický zirkon má tvrdost pouze 7,5-8,5 a ve šperku má doslova jepičí život. Zirkon odřete i ve zlatém prstenu za pár měsíců a tím definitivně ztratí svůj třpyt.
Nespornou výhodou obou drahokamů je jejich cena. I větší kameny dosahují jen zlomkové ceny diamantu a jsou tedy dostupné. Pro porovnání uvádíme příklad drahokamu Amora briliantového brusu velikosti 12mm ten stojí podle kvality okolo 90.000,-kč, naproti tomu cena diamantu- briliantu stejné velikosti šplhá do astronomických částek v řádu desítek milionů korun.

Moissanite snubní prsteny

DRAHOKAMY MOISSANITE

Moissanite má svůj původ ve vesmíru, je také nazýván "diamant z vesmíru", stal se novým módním trendem ve světě šperků, klenotů a módy. Cenově dostupný moissanite je spolu s diamantem a amorou jedním z nejkrásnějších drahokamů na Zemi.
Moissanite se díky svým vlastnostem dá považovat za mezičlánek mezi diamantem a syntetickým zirkonem. V některých vlastnostech se moissanite dokáže vyrovnat i diamantu. Má dokonce 2,5x větší oheň než diamant. Syntetický zirkon předčí v podstatě ve všech sledovaných parametrech, hlavně v tvrdosti a houževnatosti. Moissanite je bílý (čirý) nebo v různých barvách.


Tabulku s vlastnostmi jednotlivých drahokamů:

Drahokam

Index lomu světla

"Oheň" Disperze

Lesk

Tvrdost

Houževnatost (odolnost)

Moissanite

2,65-2,69

0,104

20,40%

9,25

Výborný

Diamant

2,42

0,044

17,20%

10

Výborný

Rubín

1,77

0,018

7,40%

9

Výborný

Safír

1,77

0,018

7,40%

9

Výborný

Smaragd

1,58

0,014

5,10%

7,5

DobrýDRAHOKAMY AMORA

Amora je přírodní drahokam, který nalezneme hlavně v okolí velikých hvězd a to ve formě hvězdného prachu. Krystal Amory vzniká při extrémně vysokých teplotách. Na Zemi se nachází pouze jediná oblast s tak extrémními podmínkami, jenž umožňuje růst Amory. Tím místem je okolí zemského jádra. Přírodní krystal Amory je hodně vzácný a jedná se spíše o sbírkový drahokam. Krystal Amora vznikl výrazně dříve než vlastní planeta Země. Ve vesmíru se Amora nalézá v okolí velkých hvězd jako hvězdný prach.
Díky nejmodernějším technologiím člověk napodobit prostřední vzniku Amory a tím umožnil její laboratorní pěstování. Pokud však porovnáme Amoru s celkovou produkcí vytěžených přírodních diamantů, pak věřte, že jde pouze o drtivý zlomek produkce. Lze říci, že v porovnání s diamantem je Amora nedostupnějším drahokamem. Amora je zcela výjimečný drahokam, je sice uměle vyrobena, ale v mnoha vlastnostech se diamantu vyrovná nebo předčí (brilance, oheň, lesk, houževnatost).
Amora má více brilance než moissanite, má také lepší barvu. Je o 27% tvrdší než safír. Je výrazně tvrdší a daleko více ohně než běžně používaný zirkon.

amora diamant snubní prsteny

CERTIFIKACE DRAHOKAMŮ

Moissanite i Amora jsou posuzovány v gemologických laboratořích podle stejných kritérií jako diamant. Výrobce na ně vystavuje odborný mezinárodně uznávaný certifikát. Všechny šperky polomio obdržíte s tímto certifikátem zaručujícím pravost a kvalitu drahokamu.

Moissanite snubní prsteny

Moissanite