Drahokamy Moissanite Sirius a Amora

Díky lidské vynalézavosti a moderním technologiím vznikly drahokamy, které v některých vlastnostech dokonce překonají diamant. Tyto laboratorně vytvořené klenoty nesou jméno Moisannite a Amora.  Nejdůležitější  vlastností pro trvanlivost šperku je tvrdost drahokamu v něm zasazeného. Moissanite má tvrdost 9.25 a Amora dokonce 9,5. I při celoživotním nošení je v podstatě nemáte šanci odřít, výrobce na ně dává doživotní záruku právě proti poškrábán
Drahokamy Moissanite Sirius a Amora

DRAHOKAMY SIRIUS MOISSANITE

Sirius Moissanite drahokam | Alternativa k přírodnímu diamantu

Sirius Moissanite drahokam (SiC) je úplnou novinkou na našem trhu a tvoří novou generaci moissanitů, která zákazníkovi garantuje jeho vlastnosti. Jedná se o syntetický drahokam, který má lepší optické vlastnosti než samotný diamant, ale tvrdost 9.25 zaručí, že se nepoškrábe (jako zirkon) a vydrží krásný po generace. 

Sirius Moissanite je atraktivní variantou k přírodním diamantům, která je šetrná k životnímu prostředí a nabízí nemalou finanční úsporu, která otvírá dveře bohatě zdobeným designům šperků. 

Vlastnosti drahokamu Sirius Moissanite
Barva: E-F | Čistota: VVS | Tvrdost 9.25 | O 10% více brilnace & 200% více ohně než diamant
Výbrus: Hearts & Arrows | Certifikát 

Sirius je dostupný ve všech velikostech a více než 10 výbrusech a je možné jej zasadit do všech 
modelů prstenů, náušniček, přívěsků a zakázkových šperků, které naše společnost Polomio nabízí. 

Dohodněte si s námi schůzku, kde Vám představíme Moissanite Sirius a bude na Vašem rozhodnutí, zda se rozhodnete osadit šperky Siriusy, nebo diamanty. 


Tabulku s vlastnostmi jednotlivých drahokamů:

Drahokam

Index lomu světla

"Oheň" Disperze

Lesk

Tvrdost

Houževnatost (odolnost)

Moissanite

2,65-2,69

0,104

20,40%

9,25

Výborný

Diamant

2,42

0,044

17,20%

10

Výborný

Rubín

1,77

0,018

7,40%

9

Výborný

Safír

1,77

0,018

7,40%

9

Výborný

Smaragd

1,58

0,014

5,10%

7,5

DobrýDRAHOKAMY AMORA

Amora je přírodní drahokam, který nalezneme hlavně v okolí velikých hvězd a to ve formě hvězdného prachu. Krystal Amory vzniká při extrémně vysokých teplotách. Na Zemi se nachází pouze jediná oblast s tak extrémními podmínkami, jenž umožňuje růst Amory. Tím místem je okolí zemského jádra. Přírodní krystal Amory je hodně vzácný a jedná se spíše o sbírkový drahokam. Krystal Amora vznikl výrazně dříve než vlastní planeta Země. Ve vesmíru se Amora nalézá v okolí velkých hvězd jako hvězdný prach.
Díky nejmodernějším technologiím člověk napodobit prostřední vzniku Amory a tím umožnil její laboratorní pěstování. Pokud však porovnáme Amoru s celkovou produkcí vytěžených přírodních diamantů, pak věřte, že jde pouze o drtivý zlomek produkce. Lze říci, že v porovnání s diamantem je Amora nedostupnějším drahokamem. Amora je zcela výjimečný drahokam, je sice uměle vyrobena, ale v mnoha vlastnostech se diamantu vyrovná nebo předčí (brilance, oheň, lesk, houževnatost).
Amora má více brilance než moissanite, má také lepší barvu. Je o 27% tvrdší než safír. Je výrazně tvrdší a daleko více ohně než běžně používaný zirkon.

amora diamant snubní prsteny