POLOMIO projekt – klasický zlatý šperk s drahokamy

David Lomos Šperkař

Spoluzakladatelem společnosti POLOMIO je šperkař a designer David Lomos. Šperkařské tvorbě se věnuje od svých třinácti let. A jak sám říká:

„Za 25 let v této branži je pro mě POLOMIO logickým vývojovým počinem v mé šperkařské dráze. V roce 1998 jsem založil atelier DALOO design, věnuji se především zakázkovému šperku na míru přímo pro konkrétní klienty. Pracuji se všemi kovy vhodnými k výrobě šperků (Zlato, stříbro, platina, paladium, titan…), vytvářím šperky spíše originální a netradiční. Experimentuji a zkouším různé techniky a postupy tvorby šperků, ale i jiných předmětů převážně z titanu Ovšem zlato mě vždy fascinovalo svými unikátními vlastnostmi, jenž se dají nejen ve šperku využít. Baví mě však I klasická zlatničina a klenotnická technika, která pracuje s brilianty a dalšími drahokamy. Důležitá je pro mě řemeslná preciznost a kvalita designu.“

„Často mě klienti oslovují s požadavkem klasického zlatého šperku s diamanty – a tak vznikl projekt POLOMIO. Představujeme převážně zlaté šperky, snubní a zásnubní prsteny s klasickým nadčasovým designem.“

Všechny šperky pod značkou POLOMIO vyrábíme v České republice. Spolupracujeme s nejlepšími a nejzkušenějšími odborníky z oboru. Ve výrobním procesu se uplatní nejmodernější technologie jako vakuové lití zlata pod ochrannou atmosférou, 3D modelace a tisk, laserová technologie. Zároveň využíváme zručnost českých zlatnických mistrů. Používáme ruční techniky zasazování diamantů a jiných drahokamů do šperku technikou pavé, osazení do zrnek, obrub, krapen či šatonů.

Všechny šperky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadných slitin zlata od renomovaných Německých a italských firem. Každý šperk je ověřen Puncovním úřadem a označeny českou puncovní značkou .

Nejen originální šperky z atelieru DALOO

Snubní prstenyDavid Lomos se specializuje na tvorbu originálních snubní a zásnubní prstenů a dalších šperků. V jeho ateliéru  Daloo v Roztokách u Prahy vzniká ročně několik desítek kusů, které vynikají svým designem, použitím a kombinací materiálů. K jejich výrobě používá především zlato, stříbro, titan, ocel, drahé kameny a diamanty. „Každý šperk, který opustí mou dílnu, je originál, na míru ušitý svému nositeli. V první řadě naslouchám ideám a vizím budoucího klienta, snažím se ale i zachytit personu samotnou. Velký důraz kladu na kvalitní řemeslné zpracování,“ doplňuje David. Jeho individuální přístup a možnost se na návrhu a realizaci šperků aktivně podílet, využívají především objednatelé snubních prstenů. Jeho výtvory zdobí své majitele nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

Vztah k uměleckému řemeslu má David už od mládí. Vždy ho fascinovala lidská zručnost a její odraz v různých historických obdobích. Svůj první šperk vyrobil přibližně ve třinácti letech. Střední školu zakončil jako umělecký pasíř, poté studoval starožitnictví.  „Pod vedením špičkového restaurátora Ivana Housky jsem restauroval mnoho světově významných předmětů - např. Stříbrný oltář Pražského jezulátka, sakrální předměty pro Arcidiecézní muzeum v Olomouci a Dóm sv. Václava“, dodává.

Následně vystudoval Mistrovskou školu designu v Praze, během dvouleté stáže jako designér v oddělení vývoje šperků u renomované klenotnické firmy Primossa a.s. vytvořil kolekci zlatých briliantových šperků na motivy stylu Art deco pro český a americký trh. V průběhu své umělecké kariéry vytvořil insignie pro řadu měst, starostovské řetězy (např. pro Strakonice, Kladno, Prahu 12, 13, 15). Je autorem putovních pohárů pro florbalovou extraligu České republiky. Za svou kariéru nasbíral také mnohá ocenění ze soutěží – např. „Stříbrný šperk“ nebo „Šperk roku“ pořádaný českým zlatnickým cechem.
Rostoucí poptávka klientů po klasických briliantových špercích v posledních letech přiměla Davida založit projekt – POLOMIO jewellery. Sestavil proto tým nejlepších zlatníků a zasazovačů diamantů v České republice a sám zaštituje design, konstrukci a výrobu šperků. 

vstupte do světa šperků DALOO – www.daloo.cz